Inapoi

Area Sales Manager B2B

Candidatul ideal

Experienta in domeniul materialelor de constructii/ finisaje (experienta in industria de lacuri si vopsele constituie un avantaj);
Experienta in coordonarea echipelor de vanzari/ distribuitori (people management skills);
Nivel de studii: superioare
Cursuri de pregatire: Vanzari/ Comunicare;
Preocupare pentru ridicarea nivelului profesional individual;
Competente in luarea deciziilor si asumarea responsabilitatilor;
Bune abilitati de vanzare consultativa si negociere;
Capacitate de relationare si comunicare persuasive;
Orientare catre clienti si nevoile lor
Capabilitatea de a lucra cu deadline-uri stranse;
Proactivitate sporita;
Spirit de echipa, flexibilitate si perseverenta;
Capacitatea de a rezolva problemele;
Responsabilitate, implicare si seriozitate;
Rezistenta la stres;
Atitudine de invingatori;
Operare PC: Word, Excel, PowerPoint;
Permis de conducere categoria B;
Disponibilitate la deplasari;

Descrierea jobului

Vanzarea produselor din portofoliul firmei catre clienti;
Mentinerea relatiilor cu clientii, identificarea si atragerea potentialilor clienti;
Realizarea targetului de vanzari alocat;
Dezvoltarea planului de afaceri regional (identificarea oportunitatilor de vanzare pe canalul B2B in regiunea alocata);
Dezvoltarea canalului B2B;
Implementare demonstratii cu produsele din portofoliu.

Job-ul se adreseaza persoanelor locate in Ploiesti, Buzau sau Focsani.