Inapoi

Junior Buyer

Candidatul ideal

Experienta 1-3 an in domeniu achizitiilor, pe o pozitie similara;
Limba engleza – nivel avansat;
Cunostinte bune de operare PC;
Cunostinte avansate de Excel;
Abilitati de analiza si sinteza;
Capacitatea de a lucra cu deadline-uri stranse;
Abilitati de comunicare si negociere;
Initiativa si responsabilitate;
Rezistenta la stres.

Descrierea jobului

Evaluarea furnizorilor: comparatii de preturi ponderate, reducerea stocului vechi;
Negocierea preturilor de achizitie si conditiilor comerciale cu furnizorii;
Imbunatatirea conditiilor comerciale (pret achizitie, bonus, termen de plata, termen de livrare);
Operarea ofertelor de preturi in sistem;
Plasarea comenzilor conform specificatiilor tehnice si supervizarea stadiului acestora;
Urmarirea si verificarea conformitatii facturilor furnizorilor;
Administrarea activitatii de evaluare anuala a furnizorilor cu care colaboreaza;
Rezolvarea cu furnizorii a diferentelelor in ceea ce priveste cantitatea, calitatea si termenele de livrare.

Jobul se adreseaza persoanelor locate in Bucuresti.