Inapoi

Operator Statie Tratare Ape Uzate

Candidatul ideal

  • Studii medii sau superioare;
  • Experienta de minim 2 ani pe o pozitie similara;
  • Abilitati de lucru cu calculatorul – nivel mediu;
  • Abilitati de planificare – nivel mediu;
  • Gestioneaza proactiv volumul de munca;
  • Detine cunostinte tehnice;
  • Detinie cunostinte in domeniul chimiei.

Descrierea jobului

  • Asigura desfasurarea activitatii specifice analizei si tratarii apei uzate;
  • Cunoaste riscurile specifice activitatii desfasurate,caracteristicile specifice si compatibilitatile substantelor chimice folosite in procesul de tratare a apei uzate;
  • Preleveaza probe pentru analiza apei uzate colectate in bazinul statiei inainte de tratarea acesteia;
  • Desfasoara activitati privind calitatea apei uzate conform specificatiilor tehnice legal impuse si documentelor aferente conform Sistemului integrat de Management al Calitatii ,Mediului si Securitatii in munca;
  • Informeaza conducerea compartimentului si Directorul Departamentului cu privire la imbunatatirea continua a Sistemului de Management al Calitatii, Mediului si Securitatii;
  • Raspunde de activitatea desfasurata si de corectitudinea rezultatelor obtinute si consemnate in documentele statiei de tratare ape uzate;
  • Isi insuseste si respecta Normele de Securitate si Sanatate in Munca;
  • Raspunde de gestionarea documentelor Sistemului de Management al Calitatii, Mediului si Securitatii;
  • Raspunde de derularea activitatii specifice de management al calitatii mediului si securitatii in cadrul compartimentului;

Job-ul se adreseaza persoanelor locate in Bucuresti.