Inapoi

Transport Planner

Candidatul ideal

Minim 3 ani de experiență într-un rol similar;
Studii superioare;
Cunoştinţe avansate de MS Excel;;
Simt analitic foarte dezvoltat, obisnuit sa lucreze cu termene scurte, medii si lungi;
Capacitatea de a fi multitasking într-un mediu dinamic;
Foarte bune abilităţi de comunicare si atentie la detalii;
Persoana disciplinata si conştiincioasă.

Descrierea jobului

Planificarea si organizarea zilnică a activitatii de transport;
Intocmirea zilnica a planului de transport, organizarea rutelor si livrarea documentelor necesare;
Confirma comenzile pentru transmitere la depozit si le consolideaza pe masini;
Organizeaza rutele de livrare si aloca masinile in functie de disponibilitatea acestora si de tonaj;
Raspunde de alocarea corecta a resurselor necesare desfasurarii livrarii produselor catre clienti;
Intocmeste zilnic planul de transport si il pune la dispozitia superiorilor si a tuturor celor implicati in activitatea de introducere, pregatire si livrare comenzi la clienti ;
Se ocupa de raportarea status-ului activitatilor de transport si livrare;
Colaboreaza cu depozitele pentru programarea si urmarirea incarcarii comenzilor conform solicitarilor primite;
Monitorizeaza si instiinteaza eventualele deficiente la livrare;
Livreaza cu marfa documentele necesare in distributia catre clienti (facturi, avize, certificate calitate/conformitate, etc);
Asigura transferurile de marfa;
Comunica cu echipa de vanzari.

Job-ul se adreseaza persoanelor locate in Bucuresti.